8 ویژگی که یک اتاق فرار خفن باید داشته باشه اتاق فرار اسکیپ مستر | allescape

8 ویژگی که یک اتاق فرار خفن باید داشته باشه اتاق فرار اسکیپ مستر | allescape

پس با تجربه اتاق فرارهای دیگر تا حد زیادی نسبت به ژانر مورد علاقه خود اطمینان حاصل می‌کنید. پس از اتمام طراحی و ساخت بازی و انجام بازی به صورت آزمایشی وقت آن رسیده که شرایط را برای مراجعه باقی افراد فراهم کنید، یکی از اصلی‌ترین روش‌ها تبلیغات است تا علاقه‌مندان به بازی‌های اتاق فرار از حضور بازی شما مطلع شوند. در این قسمت از ایده تا ساخت اتاق فرار نکات مهم و حیاتی دخیل است که باعث می‌شود تا روند بازی به درستی طی شود. مخاطب پس از اینکه وارد اتاق فرار می‌شود با سناریو و داستان بازی آشنا می‌شود و برای عبور از هر قسمت باید معماهای پیش رو را حل کند اگر بین معماها و سناریو بازی ارتباط برقرار نباشد بازی دچار دوگانگی و از هم پاشیدگی می‌شود. باید بارها و بارها سناریو را بخوانید، آن را در تیم ساخت اتاق فرار خود بازخوانی کنید آن را بررسی و بازنویسی کنید، تغییر دهید تا به یک متن منسجم و قابل اجرا برسید. بنابراین؛ در ساخت اتاق فرار باید با دقت و ظرافت بیشتری به موضوعات نگاه کرد تا یک تجربه نو، به بازیکنان هدیه داد.

  • با حرفه ای ها مشورت کنین و از تجربه دیگران نهایت استفاده رو ببرین.
  • البته که اگر این کار درست و اصولی انجام شود، سودآوری تضمین‌شده است؛ اما هر کس باید آن را با توجه به شرایط خود بسنجد.
  • نمی‌گویم درآمد ندارد، اتفاقاً درآمد خوبی هم دارد اما برای اتاق فراری که از کیفیت و کمیت خاصی برخوردار باشد و صدالبته که برای داشتن آن باید چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و همواره برای بهتر بودن تلاش کرد.
  • موسیقی باید مرموز و با ظرافت خاصی انتخاب شده باشد و به‌مرور اتاق فرار کارخانه چالش‌برانگیز شود.
  • تیم بازیسازی تایم فور فان در صدد است که با چاشنی خلاقیت هر یک از پکیج ها را به نحو متفاوت و خاصی هم نسبت به سایر پکیج ها و هم نسبت به بازی های روز بازارمتمایز کند.

اگر برای حل معما دو راه متفاوت وجود داشته باشد، بازیکنان گیج می‌شوند و سطح رضایت آن‌ها از بازی به‌شدت کاهش می‌یابد؛ بنابراین، بدترین نوع معما این است که چند راه‌حل داشته باشد. وقتی‌که چندین طراح به‌صورت هم‌زمان روی یک معما کار می‌کنند، باید بسیار مراقب باشند تا سرنخ‌های زیادی برای یک معما در اتاق قرار ندهند؛ زیرا در این صورت، معما ممکن است از یاد برود و پیدا کردن سرنخ‌ها پیچیده‌تر از معما و چالش معما باشد. همچنین ایجاد تفکیک میان سرنخ‌های هر معما در عین حفظ کردن توالی و سناریوی داستان الزامی است. بدان معنا که یک سرنخ باید تا حد خوبی مشخص باشد که مرتبط با کدام معما است. مساحت اتاق فرار طبق ضوابط تعیین‌ شده از طرف انجمن بازی‌های فکری از حداقل متراژ خاصی برخوردار است، اما بزرگ‌تر بودن آن کاملاً به سناریو و نظر طراح و همچنین میزان امکاناتی که برای آن بازی می‌خواهیم در نظر بگیریم، مرتبط است. ما قصد داریم در ادامۀ این مقاله یک‌سری نکات مهم در مورد تبلیغات و بازاریابی اتاق فرار به شما بگیم که با اجرای اون‌ها، شانس شما برای متمایز شدن از باقی رقبا بیشتر می‌شه.

مرحلۀ پنجم: طراحی و ساخت دکور اتاق فرار

اینجا باید به سناریو و منطقی که بر جهان بازی حکم‌فرماست رجوع کنید و برای خطوط انتقالی بین سرنخ‌ها، معماها و اتاق‌ها بهترین تصمیم‌ها رو بگیرید. نکتۀ مهم در جریان ساخت اسکیپ روم این هست که این جریان و مسیر باید روی سناریوی بازی منطبق باشه و بر علیه هم عمل نکنن. و اما بریم سر بحث مهم و جذاب انتخاب موقعیت مکانی یا لوکیشن اتاق فرار شما. خب حقیقت اینه که استقبال از بازی اتاق فرار در حال افزایش هست و اگه شهری مثل تهران رو در نظر بگیریم، به طور متوسط توی هر منطقه‌ پنج یا شش اتاق فعال می‌تونیم پیدا کنیم. با توجه به این موضوع، بهتره برای شروع ببینید آیا تقاضای کافی برای این بازی توی منطقه‌ی شما وجود داره یا نه. هزینه طراحی اتاق فرار با توجه به ژانر و مساحت بازی و ایده هایی که هست میتونه خیلی متغیر باشه، پیشنهاد میکنم تماس بگیرید و با یک گپ دوستانه با بچه های بخش طراجی ما داشته باشید تا کامل راهنماییتون کنن.

اتاق فرار دلاک

جواب معما «مرگ» است و نشان دادن پاسخ سه حرفی، اولین سرنخ برای ساده‌ و سرراست‌تر کردن‌ آن خواهد بود. امکان راهنمایی همراه با جذاب‌تر کردن این روند نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که اولین حرفِ پاسخ را در یکی از سه خانه‌ی خالی بنویسید. در این میان اگر مقدمات آغاز یک روایت هیجان‌انگیز را هم از پیش فراهم کرده باشید می‌توانید از سادگی معما به نفع بالا بردن ضرباهنگ بازی در اتاق فرار استفاده کنید. این بدان معنا نیست که ما به دنبال معماهای ساده هستیم و نمی‌توانیم معماهای دشوار را طراحی کنیم. همه معماها می‌توانند با سرنخ‌های گمراه کننده و غیر قابل درک پیچیده شوند، در این صورت نه تنها بازیکنان مورد چالش قرار نمی‌گیرند بلکه اعتراف می‌کنند که به طور ناعادلانه شکست خورده اند. ما اتاق‌های فرار را برای فریب مردم و گرفتن پول از آنها نمی‌سازیم.

درآمد اتاق فرار چقدر است و با چه مبلغی می توان استارت زد؟

دو مقوله با اهمیت و همزمان برای معرفی، جذب و توسعه که لازمه حیات هر کسب و کاری است. قبل از اینکه اکتور بازی را انتخاب کنید، بهتر است نقش و وظایف مختص به او را مشخص کنید و تمامی نکات را با اکتور در میان بگذارید. تلاش کنید تا محلی را انتخاب کنید که به مرکز شهر نزدیک باشد تا همه‌ علاقه‌مندان بتوانند مراجعه کنند. پشتیبانی ویرا پارک از مشتریان خود محدود به موارد ذکر شده نبوده و در صورت تمایل سرمایه‌گذار پس از. راه اندازی سیستم رزرواسیون و هرگونه سیستم خدمات رسانی آنلاین به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته است.. به طوری که تمام حواس بازیکن در بازی درگیر بشه و به قول معروف تو جهان بازی غوطه ور بشه.