7 نوع از بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی سایت مطلب وب-اخگرتابش

برای مثال فن کویل های کانالی در داخل دیوار نصب شده و ظرفیتشان 2000 فوت مکعب در akhgartabesh.com دقیقه است. این سیستم‌ها مزیت‌ها و معایب هر دو سیستم تمام هوا و تمام آب را خواهند داشت و معمولاً در این سیستم‌ها گرمایش به‌وسیله آب و سرمایش به‌وسیله هوا صورت می‌گیرد. لازم است ذکر شود که گرمایش با آب معمولاً به دو صورت امکان‌پذیر است. تهویه مطبوع به سیستمی گفته می‌شود که بتواند سه فاکتور، رطوبت ،دما و سرعت جریان هوا را کنترل کند. به‌صورت کلی تمام سیستم‌های تهویه مطبوع بر یک اصل استوارند که گرما و سرما را به محل موردنظر منتقل می‌کنند.

7 نوع از بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی سایت مطلب وب-اخگرتابش

با توجه به اینکه رطوبت هوا بالاست این سیستم به خوبی رطوبت هوا را کاهش داده و سرمایش بسیار مطبوعی دارد که برای گرمایش هم دیگر نیازی نیست تا رادیاتور یا گرمایش از کف و غیره اجرا شود و فقط کافی است که آب گرم پکیج به فن کویل ها متصل شود. از نظر مصرف انرژی نیز بسیار بهینه بوده (چونکه می توان هر فن کویل را جداگانه روشن یا خاموش کرد و با هر دمای دلخواهی آن را تنظیم نمود) و تمامی پارامترهای مهم برای ایجاد شرایط آسایش مطلوب با این سیستم فراهم می گردد. شرکت ما تولید کننده انواع چیلر و مینی چیلر است و پس از تحویل دستگاه کلیه کارهای نصب و خدمات پس از فروش نیز توسط شرکت ما انجام می شود. سیستم VRF یکی از مدرن ترین سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان می باشد. از جمله سیستم های سرمایش ساختمان مناسب برای کشور ایران با توجه به شرایط جوی می توان به کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت ها و فن کویل ها اشاره کرد. اما شرایط آب و هوایی ایران استفاده از این نوع سیستم های سرمایش ساختمان را ایجاب می کند.

امروزه زرین سرویس توانسته با بهترین عملکرد، سرویس و نگهداری سیستم‌های سرمایشی در همه نقاط کشور را ارائه دهد جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. همچنین باید گفت که سیستم‌های چیلر بر اساس ماده مبرد هم به سه دسته تقسیم می‌شوند از جمله این سیستم‌ها، سیستم خنک کردن آب، تبخیر و هوای خنک است. چیلر به نوعی از سیستم‌های سرمایشی گفته می‌شود که با استفاده از مایعات سرما و گرما را به محیط می‌بخشد.

به دلیل به کار بردن فن های قوی تر در داکت اسپلیت، صدای تولیدی این سیستم از سیستم اسپلیت بیشتر می باشد. کولر گازی های اینورتر مصرف انرژی پایینی دارند و بازدهی و کارایی خوبی دارند. برای محیط های کوچک مناسب است زیرا قابلیت خنک کنندگی زیادی برای محیط های بزرگ ندارد. قسمت بیرونی دستگاه باید در فضای آزاد قرار داشته باشد تا امکان برقراری جریان هوا در اطراف آن وجود داشته باشد.

انواع سیستم‌های سرمایشی خانگی

مینی چیلرها به صورت معمول، هوا خنک بوده و با خنک نمودن آب در اپراتور باعث داخل شدن آن به ساختمان می‌شوند. توجه داشته باشید که آب مورد نیاز با چرخش در فن کویل‌ها عمل خنک کردن ساختمان را انجام می‌دهند و حتی می‌توان گفت که مینی چیلرها به عنوان یک پمپ حرارتی در فصل زمستان آب گرم مورد نیاز را فراهم می‌کنند. نمونه ای از مینی چیلر وجود دارد که از گرمایش آن استفاده می‌شود و عمل گرم شدن آب در آن‌ها از طریق یک مشعل صورت گرفته و وجود شعله باعث می‌شود تا آب گرم مورد احتیاج فن کویل‌ها تامین شود. در کولر گازی اسپلیت به دلیل دوبخشی بودن سیستم می‌توان آن را برای مکان‌هایی با مساحت بزرگ نیز به کار برد.

این مدل از سیستم های سرمایشی بر اساس خصوصیاتی که دارند ای نامکان را دارند که در آب هوای حاره ای یا معتدل مورد استفاده قرار بگیرند. گاز مصرفی کولر گازی ها r22 یا r410a می باشد و اگر دارهی رده انرژی a یا b باشند انرژی کمتری مصرف می کنند. همچنین کولر گازی های اینورتر تا میزان 60 درصد در مصرف برق و هزینه ها صرفه جویی خواهند کرد. کولر آبی و کولر آبی یک تکه تنها تجهیزات تهویه مطبوع هستند که برای سرمایش ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، اما چیلر، داکت اسپلیت، فن کویل، سیستم VRF و سیستم GHP قابلیت کار در هر دو حالت گرمایش و سرمایش را دارند.

جریان هوای مطلوب:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فن کویل به مقاله “معرفی فن کویل و انواع آن” مراجعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولر گازی یا اسپلیت به مقاله “اسپلیت یا کولر گازی چیست و چه مزیت های دارد؟” مراجعه فرمایید. روش کار فن کوئل به این صورت است که توسط یک سوئیچ دستی روشن و خاموش و یا یک ترموستات کنترل می شود. وقتی ترموستات فن کوئل فعال می شود به فن یا به شیر کنترل فرمان می دهد که با تغییر دور فن و یا کم و زیاد کردن میزان دبی آب ورودی به کویل ها میزان دمای مطلوب در هر فضا را تامین کند. برای فضاهایی با متراژ بالا استفاده از یک یا دو یونیت کولر گازی جوابگو نیست. در مقایسه با دیگر سیستم های سرمایشی قدرت خنک کنندگی پایین تری دارد.

زیرا علاوه بر سرمایش باید گرمایش محیط را به بیرون از محیط انتقال دهند. فن کویل سرمایشی و گرمایشی کاستی در فضای سقف کاذب ساختمان ها نصب می شود، به همین دلیل اشغال فضای بسیار محدودی دارد و حتی محیط را زیباتر می کند. استفاده از فن کویل کاستی در خانه های مسکونی زیاد رایج نیست، بلکه بیشتر در مراکز اداری و خرید کاربرد دارند. یونیت خارجی اسپلیت در بیرون از ساختمان نصب می شود، بنابراین تولید صدای کمتری به نسبت کولر گازی یک تکه دارد، از طرفی برخی از اسپلیت ها این توانایی را دارند که به دو سیستم سرمایش و گرمایش مجهز شوند.

  • امروزه افراد به جهت فضای زیادی که توسط موتورخانه ها اشغال می‌شود و همچنین نیاز به دقت کافی جهت سرویس و نگهداری آنها، به سراغ پکیج می‌روند.
  • غالباٌ از این سیستم ها به منظور داشتن یک شرایط هوای داخلی راحت و مطلوب با دمای مناسب برای افراد استفاده می‌گردد.
  • در ویترین نت انواع سیستم‌های سرمایشی مناسب برای امکان مسکونی بزرگ و کوچک را موجود داریم که می‌توانید همین حالا اقدام به خرید نمایید.
  • اگر شما نیز به دنبال خرید سیستم های سرمایشی خانگی هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید، چرا که در این مقاله از ویترین نت قصد داریم به صورت کامل، انواع سیستم سرمایشی ساختمان را معرفی کنیم.
بنابراین نقش سیستم تهویه مطبوع فراهم کردن گرمایش و سرمایش محیط است. از مهمترین اجزای اساسی یک سیستم تهویه مطبوع می توان به کولر، چیلر، کولر گازی و اسپلیت اشاره کرد. کولر گازی پرتابل نوعی از کولر گازی است که بیشتر برای محیط‌های با فضایی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب این کولر به سادگی انجام می‌شود و البته قواعدی دارد که حتما باید حین نصب رعایت شوند. به طور نمونه بخش بیرونی کولر گازی پرتابل باید در هوای آزاد قرار داشته باشد، به همین دلیل نصب این سیستم‌های سرمایشی غالبا در بخشی از چهارچوب پنجره‌ها قرار می‌گیرد. کولرهای گازی پرتابل، برای متراژها کوچک مناسب هستند و کمتر در فضاهای وسیع، مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا توان خنک ساری و ایجاد گردش هوا در مکان‌های بزرگ را نداند.

کولر گازی یا اسپلیت؟ تفاوت در چیست؟