6 روش بازارایابی اینترنتی کاربردی و نوین

بازاریابی برخی از خدمات و کالاها در اینترنت میتواند بسیار موثر و در مورد برخی دیگر از کالا و خدمات ممکن است اثربخشی کمی داشته باشد. اگرچه بازاریابی ایمیلی ممکن است جذاب ترین شکل بازاریابی اینترنتی به نظر نرسد، اما قدرت آن را نباید دست کم بگیریم. در مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می توانند با توجه به مهارت خود در خانه، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند. پس از شناسانده شدن سایت و افزایش بازدید سایت، میتوان امیدوار بود که سایت به عنوان ابزاری موثر برای بازاریابی محصولات و خدمات عمل خواهد کرد. پس از طراحی یک سایت فنی و با رعایت اصول علمی و تجربی، لازم است تا وب سایت طراحی شده به شیوههای مختلف از جمله سئو، تبلیغات و سایر شیوههای بازاریابی به مخاطبان شناسانده شود. دیجیتال مارکتینگ با استفاده از شبکههای اجتماعی از روشهای نوین و کم هزینه است که اگر هوشمندانه به انجام برسد میتواند اثرات مثبت و مفیدی را در بازدهی تبلیغات به دنبال داشته باشد.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی( دیجیتال مارکتینگ )، به دلیل شبانهروزی بودن، کم هزینه بودن، دائمی بودن و هدف قرار دادن برخی گروههای مخاطبان در کمپینهای تبلیغاتی میتواند نقشی مهم سایت easyemailmarketing را ایفا کند. برای تبلیغات در گوگل، باید شرایط واژه کلیدی را که می خواهید تبلیغات خود را برای آنها نمایش دهید، پیشنهاد نمایید. در این شیوه، سایتهایی که خدمات یا محصولات آنلاین ارائه میکنند، امکان بازاریابی را برای تمامی افراد فراهم میکنند. بر اساس مطالعات انجام شده، بیش از ۶۵ درصد بازاریابهای دیجیتال از اینفوگرافیکها برای بازاریابی محتوا استفاده میکنند و این کار به راحتی سبب افزایش ترافیک سایت خواهد شد. در بسیاری از موارد، لازم خواهد شد که تبلیغات با استفاده از ابزارهایی مانند روبات اینترنتی، روبات تلگرام، اسکریپتهای ارسال ایمیل و سایتهای هوشمند که تبلیغاتی آگاهانه و مطابق نیاز کاربر را نمایش دهند، به اجرا درآید. در صورت پیشنهاد شما برنده شود، هر زمان که فردی کلمه کلیدی مورد نظر را در گوگل جستجو کرد، تبلیغات شما را در نتایج جستجو مشاهده می کند. می­ توانید از خانه، به صورت پاره وقت و در زمان­ های آزادتان کار کنید. بازاریابی از طریق افراد تأثیرگذار فرآیند همکاری با افراد تأثیرگذار برای تبلیغ یک محصول یا خدمات به دنبال کنندگان آنها است.

دنیای دیجیتال آتقدر وسیع و نا محدود است که تجارت و کسب و کار شما به راحتی در آن گم می شود. گام دوم پیدا کردن مسیری برای دستیابی به این هدف و گام سوم اجرای برنامهای در جهت رسیدن به این هدف. الان فرصتی عالی برای گسترش کسب و کار شما در دنیای مجاریست، جایی که موسیقی های چند بعدی وارد بازار شده اند و دیگر جایی برای توقفِ فروش در مغازه ها و شرکت ها نیست. بک لینک ها زمانی ایجاد می شوند که وب سایت های دیگر به وب سایت یا محتوای شما لینک می دهند. محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو یکی از بهترین راه ها برای بالا بردن نام تجاری و برند شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) است.

فراموش نکنید که در نهایت، این جدول قرار است به شما کمک کند ابتدا به سراغ کدام گزینه بروید. دوستان عزیز شما می توانید در مورد نحوه فعالیت در هرکدام از این محیط ها و گرفتن اطلاعات بیشتر به مقالات مربوط به هر کدام (سئو و بهینه سازی وبسایت، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، آموزش ایجاد سئو محتوا، بازاریابی ایمیلی) مراجعه نمایید. این روش ها شامل سیگنال های خارجی مانند حضور شما در شبکه های اجتماعی است. همه فعالیت ها و وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ باید در راستای هدف اصلی شرکت انجام شود. اما در حال حاضر، همه می توانند در بازاریابی از طریق افراد تأثیرگذار شرکت کنند. به همین دلیل است که افراد فعال در این حوزه به شیوه های مختلف به صورت مداوم در حال جذب افراد جدید هستند. در سال ۱۹۹۴ شرکت «آلدوس» (Aldus Corporation) شرکت فعال در حوزه ایجاد اسناد دیجیتالی را خرید و در همان سال زبان برنامهنویسی «پیجمیکر» (Page Maker)، زبان مختص ایجاد اسناد دیجیتالی و اپلیکیشن «افترافکتز» (After effects) را نیز منتشر کرد. در نکته اولی که برای بازاریابی در ایران ذکر کردیم، گفتیم که ارائه خدماتی مانند امکان یک بار خرید رایگان بعداز 7 بار خریدکردن میتواند مشتریان را به مراجعههای پیدرپی تشویق کند.

میانگین بازگشت سرمایه در بازاریابی ایمیل 122 درصد است یعنی چهار برابر بیشتر از انواع دیگر بازاریابی اینترنتی مانند شبکه های اجتماعی و جستجوی پولی. به طور واضح، بازاریابی رفرال عمیقاً با بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا و بازاریابی افراد تأثیرگذار آمیخته است. بسیاری از افراد تأثیرگذار با تعداد فالوئرهای کمتر در شبکه های اجتماعی هستند که با هزینه های پایین حاضر به تبلیغ مصولات شما هستند؛ همچنین بعضی از این افراد به ازای دریافت نمونه رایگان محصول شما را به صورت رایگان تبلیغ می نمایند. اگر مجموعهی فعالیتهای شما به شکلی باشد که نخستین بار مشتری احساس کند که به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشید، بازاریابی شما از جنس درونگرا یا جاذبهای است.

فرآیند این روش، ایجاد پیوندی قابل کلیک برای هر بازاریاب است که میبایست در سایت یا وبلاگ شخصی وی قرار گیرد. در حالی که 30 درصد از مصرف کنندگان به احتمال زیاد محصولی را که توسط وبلاگ نویس غیر مشهور توصیه می شود را خریداری می نمایند. قیف فروش اصطلاحا به مسیری که یک فرد برای تبدیل شدن به مشتری میگذراند، میپردازد. برای بازاریابی ویروسی هم در تبلیغات سنتی و هم در دنیای مجازی، هزاران ایده و روش وجود دارد. تبلیغات بیهدف اینترنتی میتواند کاملا بدون نتیجه باشد. 70. اگر مشتری در تماس اول، خودش را کاملا علاقهمند نشان داده ولی در تماس بعدی نظرش کاملا عوض شده، از او بپرسید که چه اتفاقی باعث این تغییر نظر شده است. توجه داشته باشید که اگر این نوع کمپین بازاریابی را به دست شرکت خاصی می سپارید، مطمئن باشید که در این زمینه کاملا حرفه ای است. البته مخاطبان با توجه به اهداف متغیر بوده و هدف بازاریابی موثر جلب تعداد حداکثری از مخاطبین است. زمانیکه تعداد زیادی وب سایت به وب سایت شما لینک می دهند، گوگل محتوای وب سایت شما را ارزشمند و مرتبط ارزیابی می کند. پس از ثبت آدرس های ایمیل، می توانیم به مشترکان ایمیل خود محتوای مفید، هدایا، تخفیف ها ، دسترسی زودهنگام به محصولات جدید و موارد دیگر را ارائه دهیم.

بیش از ۲۰ سال است که عبارت “بازاریابی اینترنتی” یا “بازاریابی دیجیتال” برای توصیف مدیریت بازاریابی و تبلیغات استفاده می شود. سایر شیوههای بازاریابی اینترنتی، از جمله، بازاریابی ایمیلی( خبرنامه )، تبلیغات اینترنتی، فروشگاه اینترنتی و باشگاه مشتریان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به طراحی سایت وابسته هستند. به این معناست که محصول در چه زمانی و در چه محلی باید به فروش برسد برای مثال آیا عملیات فروش محصول بایستی توسط عمده فروشان انجام گردد یا خرده فروشان؟ انتخاب جامعهی هدف در بازاریابی اینترنتی و یافتن روشی برای ارسال تبلیغات برای این جامعه به تجربه، دانش و خلاقیت به صورت همزمان نیازمند است. تبلیغات پولی نوعی بازاریابی اینترنتی است که در آن تبلیغ کنندگان برای نمایش تبلیغات خود در موتورهای جستجو و سایر پلتفرم های آنلاین مانند فیس بوک، یوتیوب، لینکدین و اینستاگرام هزینه می پردازند.

قبل از آشنایی با بازاریابی داخلی به بررسی برخی از استراتژیهای بازاریابی خواهیم پرداخت. در حال حاضر، تبلیغات پولی اغلب با عنوان “پرداخت به ازای کلیک” یا “PPC” شناخته می شود. البته همانطور که به شما گفتیم انواع مختلفی از بازاریابی وجود دارد که در گذشته این بازاریابیها شامل ابزارهایی سنتی چون تلویزیون، روزنامه، مجله و تبلیغات خیابانی بود که در طول سالهای گذشته توسط بازرگانان و صاحبان مشاغل مورد استفاده قرار میگرفت اما امروزه کمتر از قبل شاهد استفاده از چنین بازاریابیهایی هستیم. روش Affordable منجر به overspending و یا underspending می شود و خیلی بد است که Underspending رخ دهد.

در ده سال گذشته، فروش محصولات و خدمات برای شغلهای نوپا همراه با چالشهای زیادی بوده است. دارد. گاهی ممکن است برای توزیع، ترویج و ترفیع محتوا نیاز به هزینه و بودجه زیادی داشته باشید. به این ترتیب، ویژگیهای کلی مشتریان کلیدی خود را پیدا خواهید کرد. به یک نگاه گذرا به شکیه اجتماعی اینستاگرام خواهید دید که اکثر افراد از این طریق محصولات آرایشی، بهداشتی، لوازم و تجهیزات خانگی و اداری و … یکی از راه های بازاریابی اینترنتی که به کسب و کار شما کمک می کند تبدیل بازدیدکنندگان به کاربر است که با انتشار محتوای مفید ، تبلیغ مناسب اعتماد آنها را به دست آورید و بازدیدکننده را به کاربر تبدیل کنید و با او در ارتباط باشید که با روش های بازاریابی متفاوتی که می توانید از آنها استفاده کنید و کسب و کار خود را با این روش گسترش دهید و بازدید کننده سایت خود را به کاربر تبدیل کنید. 1- هدفی که باید داشته باشید این است که برای کاربران خود بنویسید نه برای گوگل.بنابراین باید برای محتوا استاندارد های تولید محتوای سئو خوب را از گوگل الویت کار خود بدانید.تا کاربران مطالب منتشر شده ی محتوای شما را دوست داشته باشند و به اشتراک بگذارند.

استفاده از تجربیات مشاوران باتجربه در امر بازاریابی اینترنتی تضمین میکند که هزینهی انجام شده، نتیجهی مورد نظر را در پی داشته باشد. این محتوای باارزش، وفاداری مشتریان را افزایش داده و آنها را بیش از پیش به برند علاقهمند میکند. سئوی خارجی، بهینه سازی وب سایت و محتوای خود برای کسب رتبه بهتر درموتورهای جستجو از طریق روشهایی خارج از وب سایت یا محتوای وب سایت ما است. فروش، درس مدرسه کسب و کار نیست. پس از جمعآوری و کسب اطلاعات لازم در خصوص فضای کسب و کار شما و بررسی بازار و مخاطبان شما، بهترین پیشنهادها را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

همیشه نکتهسنجی و ریزبینیشان را تحسین میکنیم مخصوصا هنگامی که میبینم سلایق و ایدههای شخصی نیز در آن دخیل شدهاست. به همین دلیل، بازاریابی ایمیلی تقریباً همیشه با سایر انواع بازاریابی اینترنتی مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا همکاری می کند. بازاریابی اینترنتی به مجموعه فرآیندی گفته می شود که در طی آن به جذب افراد و تبدیل آنها به مشتری از طریق رسانه های اینترنتی و تبلیغات اینترنتی در سایت ها و شبکه های اجتماعی و … جامع ترین رسانه ای که برای بازارایابی اینترنتی می توانید در نظر بگیرید ، وب سایت است . پیادهسازی این روش نیازمند در اختیار داشتن کسب و کار اینترنتی است و برای اجرای آن میبایست سیستمی برای پیگیری و مدیریت سیستم Affiliate برنامهنویسی شود.

بسیاری از کاربران برای خرید کالا یا استفاده از خدمات مختلف، ابتدا به اینترنت مراجعه میکنند. اگر به نقاشی و رنگ کردن علاقه دارید و در این زمینه استعداد خوبی دارید، حتما از این هدیه الهی برای زیباتر کردن کتابهای قصه کودکان، کتابهای پزشکی، طراحی لباس و مد، طراحی مجله، بروور، کاتالوگ و … دیجیتال مارکتینگ با ابزارهایی که در اختیار شما میگذارد کمک میکند ساده تر به مخاطب دسترسی پیدا کنید و پیامها را به بهترین شکل ممکن در اختیارش قرار دهید. ویدئو ها و عکس های مفید و کاربردی که مرتبط با محصولات و خدمات سایتتان است بهترین محتوا محسوب می شود . شما در سایت خود به کمک تولید محتوا می توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به کاربران نشان دهید . علاوه بر مصرف حجم زیادی از کاغذ و هزینههای چاپ بالا، زمان زیادی را هم باید صرف کنید تا این بروشورها را به دست افراد مناسبی برسانید، اما در بازاریابی آنلاین بر خلاف روشهای معمول سنتی، میتوانید با ساختن یک کلیپ و انتشار آن در شبکههای اجتماعی پیام خود را به گوش مخاطب خود در سراسر دنیا برسانید. در بسیاری از وب سایت ها کادری را مشاهده خواهید کرد که شما را دعوت می کند تا مشترک خبرنامه شوید.