راهنمای جامع بازاریابی دیجیتال

برای دسترسی به این اطلاعات کافیست وارد صفحه گوگل ترندز شوید و عبارت مدنظرتان را جستجو کنید. بازاریابی رسانههای اجتماعی فرایند استفاده از بسترهای رسانههای اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند تجاری، تعامل با مشتریان، ایجاد وفاداری در مشتریان و پیدایش سرنخ در فروش است. بـرای تسـهیل ارتباط با مشتریان اشاره می¬کند.این تعاملات موجب دسـتیابی مشـتریان بـه اطلاعـات ومنـابع سازمان می شود وبه طورهمزمان سازمان نیز به اطلاعات مشتریان دست می یابـد. همانطور که اشاره کردیم، بازاریابی کسب و کار اینترنتی شما در فضای آنلاین به موارد مختلفی بستگی دارد، موفقیت این نوع بازاریابی به استراتژی شما، محتوای شما، تبلیغات و…

بازاریابی اینترنتی یک اصطلاح همهجانبه است که شامل هرگونه ابزار یا استراتژی بازاریابی است که به صورت اینترنتی و در بستر اینترنت انجام میشود. این منابع مورد نیاز به ماهیت آمیخته بازاریابی بستگی دارد که نه تنها رضایت یا لذت مصرف کننده را از یک طرف در نظر میگیرد بلکه از سویی دیگر سود شرکت را به حداکثر میرساند. یکی از قدم های مهم در دیجیتال مارکتینگ جذب بازدید کننده به وب سایت کسب و کار اینترنتی شماست که از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت ، و وبلاگ نویسی و تولید محتوا و مقاله های مفید و ارزشمند ، فعالیت در فروم ها یا انجمن ها ، تبلیغات کلیکی ، تبلیغات بنری ، تبلیغات در گوگل و رپورتاژ آگهی انجام می شود و بازدید خیلی خوبی برای وب سایت شما به همراه خواهد داشت . بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) عبارت است از هرگونه بازاریابی برای بهینهسازی وبسایت شما به این منظور که در رتبهبندی بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستوجویی مانند گوگل ظاهر شود.

پادکست ها به شما امکان می دهند با به اشتراک گذاشتن بینش و تجربیات خود و همچنین میزبانی مصاحبه شوندگانی که می توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار شنوندگان شما قرار دهند، در صنعت خود صاحب قدرت شوید. از این رو یک ارزش فوقالعاده برروی چیزی ساخته میشود که فقط شما میتوانید آن را عرضه کنید». مثلا بازایابی تهاجمی چیزی هست که از قدیم بوده و شرکتها و کارخونهها هم ازش استفاده میکنن. مطمئن شوید که در بهینهسازی هم سئوی داخلی و هم سئوی خارجی را در نظر میگیرید. به عنوان مثال، ممکن است در تحقیقات بازار به این نتیجه برسید که شرکت شما به حضور قوی در رسانههای اجتماعی، بهینهسازی وبسایت با وبلاگ فعال یا بهینهسازی موتورهای جستوجو نیاز دارد. کمپینهای ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) راهی را برای ارتباط با لیست مشتریان، تبلیغ محصولات یا خدمات جدید، ارائهی تخفیف و تبلیغات و یادآوری درمورد شرکت شما ارائه میدهد.

تغییرات و پویایی اینترنت که باعث تغییر در روشهای بازاریابی می شود. همچنین در کتاب با آخرین روشهای بازاریابی دیجیتال که باعث جذب مشتری، حفظ مشتری و ایجاد تجربه شخصیاش از خرید محصول میگردد، صحبت میکند. برخی از سازمان ها، محصولات و یا خدمات خود را در سطح منطقهای به فروش می رسانند، درحالی که برخی دیگر محصول خود را در تمام سطح کشور و یا حتی به صورت بین المللی عرضه میکنند. علاوه براین، قابلیت بازاریابی اینترنتی به طور غیرمستقیم به رشد بازار بین المللی منجر می شود. تنها بعد از این قدم، می توانید اقدام به توسعه اکانت خود و فالو کردن سایر برند ها و کاربران مرتبط با شغل خود کنید. به عنوان مثال: فروشگاه های زنجیره ای والمارت با شعار “هر روز قیمت های پایین” به عنوان هایپرهای همیشه در حال تخفیف شناخته شده اند چرا که علاوه بر این شعار، تمامی فعالیت ها و تلاش های بازاریابی این شرکت حول این ایده در حال انجام می باشد. اطلاعاتی که از طریق وب سایت در اختیار کاربران قرار می گیرد بسیار کامل و جامع می باشد . هنگامی که یک کمپین تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک را راهاندازی میکنید، تبلیغات شما در سراسر اینترنت برای مصرفکنندگانی که با جمعیت مخاطب موردنظر شما متناسباند، نمایش داده میشود.

با ظهور سازمان های مجازی نیز بازاریابی اینترنتی به نیازی اساسی برای امکان حرکت و تداوم توسعه تبدیل شده است. بنابراین قابل ذکر است که بازاریابی اینترنتی مزایای مختلفی دارد؛. فلسفه محصول درباره مصرفکنندگانی است که مایل به پرداخت حقالزحمه اضافی برای عملکرد با کیفیت بالا و قابل اعتماد هستند، بنابراین شرکتها بر تولید محصولات با کیفیت خوب تمرکز میکنند. همچنین لازم است که روش های مختلف بازاریابی اینترنتی را بشناسید و بهترین روش ها را با توجه به نوع کارتان انتخاب کنید. شما می تواند خبرنامه ی خودتان یا ای زین (Ezine) یا مجله ی الکترونیک خودتان را شروع کنید که مشترکین شما بتوانند انتخاب کند که آن ها را دریافت کنند یا خیر. هنگامی که از یک متن برای کمپین تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک استفاده میکنید، موتورهای جستوجو لینک تبلیغاتی شما را مطابق با کلمات کلیدی جستوجوشده که در متنتان نیز موجودند، در بالای صفحهی نتایج جستوجو یا نزدیک آن قرار میدهند. کمپینهای موفقیتآمیز بازاریابی اینترنتی مزایای متعددی را برای کسبوکارها ارائه میدهند که همگی بر درآمد خالص شرکت تأثیر میگذارند.

تله کلیک همهی آن لینکهای اینترنتی و پستهای شبکهی اجتماعی هستند که با تیترهایی جذاب، شما را به کلیک کردن و خواندن محتوا جذب میکنند. یکی از این تغییرات، استفادهی روزافزون از اینترنت در بازاریابی است که مزایای خاص خود را دارد. ممکن است در کنار تبلیغ برند یا محصول مورد نظر، اطلاعات ورزشی پرطرفدار از یک مسابقه مهم، یا یک نقشه مفید توریستی برای مخاطب هدف ارسال شود. بازاریابی کمیابی (Scarcity Marketing): ایجاد انگیزه در مخاطب با تأکید بر محدودیت موجودی و زمان. هر چقدر این درصد بیشتر باشد، به معنی این است که سایت شما در جذب، نگه داشتن و تبدیل کردن مخاطب به کاربر ضعیف عمل کرده است و لازم است بیشتر روی آن کار شود. افراد زیادی از سراسر جهان برای یافتن پاسخ سوالات خود، خرید و فروش اجناس گوناگون، برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان، گذران اوقات فراغت یا یادگیری مهارتهای جدید به سراغ شبکههای اجتماعی میروند و همین تعامل زیاد، شبکههای اجتماعی را به بستری مناسب برای برگزاری کمپینهای تبلیغاتی تبدیل کرده است. با پیشرفت و توسعه روزافزون اینترنت و شبکهها اجتماعی، روزانه افراد بیشتری به فضای دیجیتال میپیوندند.

هنگامی که یک وبسایت کاربرپسند و بهینهسازیشده دارید و در رسانههای اجتماعی برای شرکت حساب کاربری ایجاد کردهاید، میتوانید تعیین کنید که چه نوع کمپین بازاریابی آنلاین دیگری را میخواهید در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود لحاظ کنید؛ همچنین، ممکن است بخواهید کمکم شروع کنید و در استراتژی کلی خود طرحی را برای پیادهسازی انواع مختلف کمپین بازاریابی آنلاین در زمانهای مختلف ایجاد کنید. شناخت بازار هدف به شما برای تعیین استراتژی های بازاریابی در بازار هدف کمک خواهد کرد. در بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ شما حرف تان را از طریق وب سایت و یا شبکه های اجتماعی و به صورت مجازی به مشتری ها انتقال می دهید و از این طریق آنها را ترغیب به خرید محصولات و خدمات کسب و کارتان می کنید.

اگر بودجهی اولیهی بازاریابی شما به اندازهای نیست که بتواند هزینههای تمام استراتژیهای بازاریابی آنلاینی را که میخواهید استفاده کنید پوشش دهد، فقط با ۱ یا ۲ استراتژی شروع کنید و با دریافت بازدهی از سرمایهگذاریهای اولیهتان بودجههای کلانتری را به دست سایت easyemailmarketing آورید. این اتفاق میتواند در دنیای آفلاین نیز اتفاق بیفتد، اما از آنجایی که ابزارها و روشهای مناسبی برای اندازهگیری وجود ندارد، در نتیجه چنین چیزی عملا شدنی نیست. اما سایت شخصی این گونه نیست. شاید احساسات دقیقا بازده سرمایه گذاری نباشند اما با اشتراک گذاری های اجتماعی، ترافیک سایت شما افزایش می یابد. در ابتدای بازاریابی اینترنتی شما به مکانی برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نیاز دارید وب سایت شرکت و کسب و کار شما مکانی است که شما در آن به ارائه و معرفی محصولات و خدمات خود می پردازید . در دنیایی که مردم وقت و حوصله مطالعه ندارند، دیدن یک ویدئو جذاب می تواند مفهوم کلی را برساند، یکی از جذابیت های ویدئو باید به صورت بصری و ترکیبی از رنگ های جذاب و تصویری باشد،و این نوع ویدئو باید حتما باید دارای ترکیبات بصری و تصویری عالی باشد.و افراد زمانیکه در شبکه های اجتماعی سرگرم هستند، با دیدن یک ویدئو تبلیغاتی می توانند به طرف محصول جذب شوند.

طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی مؤثر میتواند به کسبوکار شما در رسیدن به مخاطبان موردنظر و افزایش مقدار سودتان کمک کند. در تحقیقات بازاریابی باید مشخص شود که مخاطبان موردنظر شما چه کسانی هستند، کدام کانالهای آنلاین در رسیدن به مخاطبان موردنظر شما مؤثرند، رقبای شما از چه استراتژیهای بازاریابی آنلاین استفاده میکنند و این استراتژیها در چه زمینهای برای آنها سودمند بودهاند. در این مرحله باید بکوشید که مشخص کنید برای دسترسی به مخاطبان موردنظر و اهداف بازاریابیتان از کدام کانالهای آنلاین استفاده کنید. ترفیع: به دسته اقداماتی که بین کسبوکار و مشتری برای ارئه خدمات و ارتباط بهتر انجام میشود، ترفیع می گویند. پرداخته می شود و در بازاریابی اینترنتی تلاش و تمرکز باید بر روی آموزش و آشنایی افراد و علاقمندان به حوزه کاری شما و فروش محصولات و خدمات تان به آنها می باشد. با جمع آوری بانک شماره مشتریان، افرادی که به فروشگاه شما مراجعه میکنند و شما را میشناسند میتوانید بانک شماره موبایل ارزشمندی را جمعآوری نمایید و در مناسبتهای مختلف از جمله روز تولد پیامک تبریک ارسال کنید، یا مثلا برای فست فود و رستورانها و کافی شاپ ها در صورتی که موسیقی زنده دارید از طریق خبرنامه پیامکی، به مشتریان ثابت خود این موضوع را اطلاع رسانی نمایید.

بازاریابی اینترنتی یا آنلاین که به آن دیجیتال مارکتینگ نیز میگویند، به یکی از اجزای ضروری هر استراتژی بازاریابی تجاری تبدیل شدهاست. همانطور که گفتیم تقریباً باید از سال 2030 به بعد منتظر این موضوع باشیم. یعنی فردی که جذب سایتتان شد و وارد سایت شد چگونه او را فعال کنیم و کاری کنیم که شخص حاضر شود حداقل اطلاعات تماس خود را در وبسایت ثبت کند که همین موضوع نشان میدهد که علاقهای به وبسایت و کسبوکار شما دارد تا در قدمهای بعدی کارهای بیشتری انجام شود. به شکلی که در تبادلات انجام شده، اهداف فردی و سازمانی تأمین شوند. کانالهایی که از سئو سود میبرند، در زیر آورده شدهاند. در واقع نوعی از شیوه فروش که در آن محصولات و خدمات بدون تبلیغات و بدون واسطه به فروش میرسند و افراد پس از خرید میتوانند از طریق بازاریابی محصولات به سود برسند. بلکه شما باید به شکل منظم مطالعات خود را مرور کنید و در عین حال مطالب جدیدی را که در این خصوص منتشر می شوند مطالعه کنید.

میتوانید برای افزایش لیست ایمیلتان اقداماتی انجام دهید، مانند درخواست آدرس ایمیل مشتریان هنگام خرید و استفاده از لینکهایی مثل «به لیست ایمیل ما بپیوندید» به عنوان فراخوان عمل در وبسایت؛ همچنین، میتوانید تخفیفها یا کوپنهای ویژهای را به منظور جلب مشتریان برای ثبتنام در لیست ایمیلتان ارائه دهید. برای تبلیغات از از تکنیک هایی مثل بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویروسی، ویدیو مارکتینگ و هرآنچه که بر مبنای فضای آنلاین باشد بهره میبرید. ۵۴. به رسانه های اجتماعی به عنوان استراتژی هایی برای بهبود اهداف بازاریابی خودتان بیندیشید. به طور ساده می توان گفت که اینترنت مارکتینگ به فعالیت هایی گفته می شود که در وب سایت خود ، شبکه های اجتماعی و سایر وب سایت های اینترنتی انجام می دهیم تا کاربران و بازدیدکنندگان با محصولات و خدمات ما آشنا شده و نسبت به خرید محصولات و خدمات ما اقدام کنند. این تعاملات موجب دستیابی مشتریان به اطلاعات و منابع سازمان می شود و به طور هم زمان سازمان نیز به اطلاعات مشتریان دست می یابد . این بستهها معمولا هزینهی راهاندازی پایینی دارند. اشکال این موضوع این بود که معمولا تمرکز محل برگزاری کلاسها در شهرهای بزرگ بود و امکان دسترسی به آن برای همه فراهم نبود.

بازاریابی محتوا برای افزایش آگاهی از برند تجاری، آموزش و اطلاعرسانی به مشتریان و بازدیدکنندگان سایت و همچنین ایجاد اعتماد نسبت به دانش و تخصص شرکت شما استفاده میشود. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. در این مطلب شرح میدهیم بازاریابی اینترنتی چیست، چه مزایایی دارد، انواع بازاریابی اینترنتی کدامند و همچنین بازاریابی اینترنتی چه استراتژیهایی دارد. در این کتاب خواهید دید که در فروش اینترنتی چه چیزهایی موثر می باشد و چه چیزهایی مضر است . واژه¬هایی مانند بازاریابی اینترنتی ،بازاریابی وبی،بازاریابی الکترونیکی وبازاریابی شبکه به وفور در ادبیات تجارت الکترونیک مشاهده می شود.