بک لینک چیست و چگونه رتبه سایت را جا به جا می‌کند؟-بک لینک گلدلینک

برخی از صفحات مرجع صریحاً از بازدیدکنندگان می‌خواهند که لینک‌های پیشنهادی خود را ارسال کنند؛ بنابراین لزومی ندارد که برای گرفتن بک لینک به دنبال روش‌های پیچیده یا شک‌برانگیز باشید. این صفحات به لینک نیاز دارند و تمام کاری که باید انجام بدهید اثبات ارزش وب‌سایتتان برای درج در آن‌هاست. از آن مهم تر، من این راهنما را زمانی که بلاگم تازه شکل گرفته بود منتشر کردم. و همین یک محتوا باعث شد تا من تعدادی لینک دریافت کنم که کمک بزرگی به کسب رتبه بک لینکو در روزهای اولیه اش بود. بک لینک یا همان لینک خارجی، در واقع لینکی است که از سایت های دیگر، به سایت شما وارد می شود. موتور های جستجو، هر بکلینک را یک رای برای سایت و یا محتوای شما در نظر می گیرند، که می تواند جایگاه سایت شما را در نتایج جستجو بهبود بخشد.

در ادامه این مقاله می فهمیم که چگونه می توانیم برای خودمان بک لینک بگیریم و همچنان قوانین گوگل را رعایت کنیم وسئو سایترا با مشکل پنالتی تهدید نکنیم. با این حال اگر گوگل و بینگ متوجه شوند که پیوند سایت شما در ازای پرداخت پول ایجاد شده است ، رتبه سایت شما را به حدی کاهش می دهند که کاربر حتی به ان صفحه از نتایج گوگل هم نخواهد رفت. اگر از وبسایتی که این 3 مورد را به خوبی رعایت کرده است پیوند بگیرید ، آنگاه بک لینک شما از کیفیت بالایی بر خوردار است. این روش هم از طرف گوگل قابل شناسایی هست ولی درک آن به طور حتم دشوارتر است. نکته مهم این است که این لینک ها را در چه فضایی از صفحه سایت های قرار دهید.

مقالات آموزشی سئو خارجی را به ترتیب زیر بخوانید:

دلیل این تاثیرگذاری بیشتر رتبۀ صفحه در کلیدواژه یا همان رنک صفحه است. گوگل در ابتدا معیارهای ساده‌ای برای رتبه‌بندی وبسایت‌ها داشت اما وقتی رقابت جدی شد رفت دنبال شاخص‌هایی بهتر مثل چی؟ لینک‌ها. هر چه وبسایت و صفحه‌ای لینک بیشتری می‌گرفت پس یعنی مهم‌تر بود؛ گوگل هم رتبه آن را می‌برد بالاتر. من به نگاه می‌کنم دوستانم و دیگران درباره رستوران‌ها چه می‌گویند و هر رستورانی که بیشتر تایید شد را انتخاب می‌کنم. معمولا از این راه به سادگی می توانید لینکی را برای سایت خود بگیرید.

#2: تکنیک آسمان خراش (استراتژی بک لینک)

بک لینک چیست و چگونه رتبه سایت را جا به جا می‌کند؟-بک لینک گلدلینک

روش سوم که روش کلاه‌سفید هستش شما از مدیر سایت موردنظر می‌خواهید به محتوای سایت شما لینک بدهد. البته این روش باید با ذکاوت خاصی انجام شود و برای هر دو طرف سود داشته باشد که مدیر سایت موردنظر نیز به شما لینک بدهد. در روش کلاه خاکستری صاحبان وب‌سایت‌ها خودشان برای وب سایتشان لینک می‌سازند ولی نه به روش تماماً سیاه و ترکیبی از روشهای سفید و سیاه که به کلاه خاکستری محسوب می‌شود. به طور پیش فرض، این گزارش بر اساس لینک‌های ورودی مرتب شده است که به شما نشان می‌دهد کدام صفحات بیشترین بک لینک را دارند.

2- سپس، سایت‌هایی را پیدا کنید که هنوز به این منابع از‌ رده خارج‌شده اموزش بک لینک زدن بک لینک می‌دهند. در اکثر حالت‌ها، دارایی قابل لینک شما یک قطعه محتوای جذاب خواهد بود (که دلیل همبستگی و نزدیکی شدید بهینه‌سازی موتور جستجو و بازاریابی محتوا همین است). آموزش‌های رایگان ما شامل مقالات، پادکست و فیلم‌های آموزش سئو است. آموزش‌های حرفه‌ای ما شامل دوره‌های آموزش سئو و محصولات آموزشی سئو (وبینار، کتاب و فیلم‌، همایش و کارگاه) است. از این پس مهم ترین مقالات سئو سایت را در این بخش قرار خواهیم داد.

  • چنین فرآیندی به کمک ابزارهای بک لینک یا همان «Backlink Checker» امکان‌پذیر است که لینک آن در زیر آورده شده است.
  • شما باید به عنوان صاحب یک وب‌سایت یا کسب‌ و کار اینترنتی نسبت به خرید بک لینک حساس باشید.
  • مثلا من یک مقاله کامل و جامع در مورد موضوع خاصی می‌نویسم یا یک پژوهش دست اول انجام می‌دهم و نتایج آن را در سایت خودم منتشر می‌کنم.
  • برای مثال زمانی که شما در یک روز صدها بک لینک دریافت نمایید گوگل به ورود این میزان لینک به سایت شما مشکوک و تمامی آنها را اسپم می کند و سپس سایت شما را نیز اسپم می نماید.
  • بک لینک گرفتن از سایت‌هایی با محتوای مرتبط به صفحه مورد نظر، باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود.