آموزش بازاریابی قسمت ۷

گام اول برای شروع تبلیغات محصول یا خدمات شما، استفاده از یک لیست ایمیل است. حدود پنجاه سال پیش، پیتر دراکر (Peter Drucker)، یکی از بزرگترین متفکران مدیریت در جهان که برخی او را پدر مدیریت نوین جهان میدانند، مراحلی را برای تعریف بازاریابی یا مارکتینگ مدرن ایجاد کرده است. قبل از نام تجاری شما در مورد رقابت انتخاباتی خود در مورد بازاریابی ۳۶۰، باید در نظر بگیرید که مرحله دو و سه این کمپین چگونه به نظر می رسد. امروزه باتوجه به اینکه اکثر رقبای شما هم به کمک بازاریابی کسب و کارشان را رشد میدهند بنابراین فعالیت در این حوزه کار راحتی نیست. بسیاری از کسب و کارها هستند، که هرچه متن طولانیتری هم بنویسید بازهم به اندازه تصاویر نمیتوانند منظورشان را برسانند مانند حوزه لباس و پوشاک که مخاطبان حتما باید آن را ببینند تا اقدام به خرید کنند. شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد تعامل دوطرفه و نزدیک با مخاطبان است. گاهی این تصور اشتباه وجود دارد که عنصر ارتقا اولویت کمتری نسبت به سایر عناصر دارد؛ اما یکی از موثرترین کارها برای گرفتن نتیجه مطلوب توجه به این عنصر در کنار و همراه عناصر دیگر میباشد. به ازای کلیکها دیگر لازم نیست پولی پرداخت کنید، منتها رساندن وبسایت شما در کلمات کلیدی رقابتی مستلزم 2 تا 6 ماه زمان است و این روش نیازمند نیروهای متخصص در این حوزه میباشد تا هم بتوانید به موقع نتیجه بگیرید و هم بتوانید بر روی ماندگاری نتایج خود حساب کنید.

هر استراتژی بازاریابی اینترنتی باید شامل تبلیغات دیجیتال باشد. نکته مهم این مدل جدید این است که در بسیاری از سازمانهای بزرگ دنیا این 4 کار را به 4 فرد متفاوت واگذار میکنند درواقع میخواهم به این دیدگاه برسید که اگر روزی این بودجه را داشته باشید که یک تیم دیجیتال مارکتینگ تشکیل دهید که وبسایتتان را حرفهای پیش ببرند باید حداقل 4 کارمند داشته باشید. این روزها اگر ملاک خود را بر این بگذارید که مشتری خودش مغازه شما را پیدا میکند، باید بگم که راه سختی را پیش رو دارید. تمام این موارد می تواند با طراحی مناسب سایت و بهینه سازی سایت به مرحله عمل برسد. با شرکت دیجیتال مارکتینگ شایگان همراه باشید. شما می توانید برای مدیریت شبکه های اجتماعی با شایگان تماس بگیرید. برای این کار باید رتبه بالایی در موتورهای جستجو داشته باشید.

دلیل متضرر شدن را کمکاری بازاریابان و به فروش نرساندن اجناس عنوان میکند و بازاریابان را تشویق میکند تا با فعالیت بیشتر و عضو کردن افراد بیشتر در سیستم سود خود را افزایش دهند که این امر معمولا فقط به نفع شرکت است و از درآمدهای هنگفت برای بازاریابان خبری نیست .در حال حاضر به ترتیب کشورهای آمریکای شمالی، چین، کشورهای اروپایی از جمله آلمان و ایتالیا و ژاپن در زمینه بازاریابی شبکهای سردمدار هستند. ایجاد اجتماعات آنلاین: ما می توانیم از طریق ساختن گروه های اینترنتی که در آن بحث و گفت و گوی آزاد انجام می شود، تعداد زیادی کاربر و مخاطب جذب نماییم و بعد از گسترش این جامعه می توانیم از این مکان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بزرگ استفاده نماییم؛ به عنوان مثال وب سایت فیسبوک و نرم افزار های چت که امروزه بسیاری از کاربران از آنها استفاده می نمایند، از این دسته می باشند، که حاصل نبوغ افرادی بودند که حتی در ابتدا قصد داشتن همچین جامعه بزرگی برای تبلیغات را نداشتند.

بازاریابی اینترنتی موجی در دنیا ایجاد کرد که بیشک نمیتوان آن را نادیده گرفت. با نادیده گرفتن موضوع هر یک از شبکه های اجتماعی، ضرر خواهید کرد. پس اگر می خواهید جزو بهترین ها باشید و بهترین نتایج را هم به دست آورید، باید راه بهترین ها را بروید، یعنی خود را از هر جهت آماده کنید و حتی بیش از حد لازم است این کار را انجام دهید. راحت تر کردن مسیر رسیدن به هدف باعث می شود که اعضای مختلف مجموعه در مسیر خود ثابت قدم بمانند مسلماً توجه به همه این موارد هم باعث رضایت کارمندان شده و هم پیشرفت شرکت و در نهایت رضایت مشتریان آن مجموعه را در بر دارد.

ایمیل مارکتینگ جایگزین روش بازاریابی سنتی است و تفاوت آن در سریع تر، کم هزینه و تاثیر گذار و قابل سنجشتر بودن سایت easyemailmarketing آن میباشد. امروزه استفاده از جلوههای بصری یکی از عوامل موفقیت تبلیغات است، تاثیر رنگها بر موفقیت برندها، اولین و سادهترین روش بهره بردن از تاثیر جلوههای بصری است. ارتباطات بصری در بازاریابی، بر اثربخشی پیام میافزاید. در این مقاله قصد داریم در ابتدا کمی با مفهوم دیجیتال مارکتینگ آشنا شده و سپس به بررسی مزایا و معایب این شیوهی بازاریابی بپردازیم و در نهایت تکنیکهای مختلف دیجیتال مارکتینگ را با هم بررسی کنیم، برای شروع بیایید در ابتدا کمی بیشتر با تاریخچهی این موضوع آشنا شویم. دیجیتال مارکترها برای موفق شدن و رسیدن به نتایج مطلوب، نیاز دارند تا از ابزارهای دیجیتال بهره ببرند و برای جلب توجه افراد نسبت به برند یا فروش بیشتر محصول/خدمت از تمامی کانالهای ممکن استفاده کنند. یکی از اقدامات مهم بازاریابی آنلاین، ایجاد کسب و کار اینترنتی و آنلاین است، که اولین قدم در این راه، برای هرچه بهتر دیده شدن و جلب اعتماد مشتریان و مخاطبان در این فضا، طراحی یک وب سایت با کیفیت و متناسب با کسب و کار شما و ایجاد ترافیک هدفمند برای روی وب سایت است.

اما در این بازاریابی سود اصلی را شرکتی که محصولات را ارائه می دهد و از بین اعضا و بازاریابان هم فقط کسانی که در راس قرار دارند کسب می کنند و مابقی اعضا نیز ضرر کرده و در صورت اعتراض ،شرکت اصلی پاسخگو نمی باشد. دوره مذکور، در ابتدا مختص دانشگاه هاروارد و دانشگاه یل بود اما به دلیل نحوه متفاوت تدریس به سرعت شهرت جهانی پیدا کرد و کشورهای مختلف دنیا با دریافت مجوز رسمی از این دانشگاه، دوره CS50 را به صورت محلی در کشور خود برگزار کردند. یکی از این راهکارها وبلاگ نویسی قوی است. مطلبی که در وبلاگ خود منتشر میکنید ممکن است امروز، فردا یا حتی ماههای بعد نیز به نتیجه دلخواه نرسند.

برای یک گردشگر خارجی این قضیه خیلی جذابیت دارد که بتواند در مجتمعی به اسم دهکده فروردین چند روزی را اقامت کند و تجربه گشت و گذار در کویر را مطلوب مخاطب توریست اروپا است ، را داشته باشد و از طرفی با سبک و شیوه زندگی این منظقه از تاریخ و تمدن بشریت اشنا شود و از طرفی چند روزی را هم یک زندگی ارگانیک و شاد را تجربه کند و مهمتر در بعد فرهنگی با ایجاد نمایشگاه ها و موزه های محلی در یان اقامت گاه ها می توان قدرت و توانمندی صادرات و فروش را برای منطقه افزایش داد و سهم بزرگی را به منطقه اختصاص داد خوب در این مورد هم جای بحثی نیست اما موضوع باز بر کی گردد به برند سازی و تعریف هویتی مستقلی از این جایگاه اقتصادی برای ان منطقه مثلا دهکده فروردین یزد و شیوه بازاریابی اینترنتی ان برای جذب مخاطب در بحث برند سازی خوب جایگاه و پیشینه غنی هر منطقه در ایران می تواند کمک شایان توجه ای به هویت برند و برند سازی این نوع خدمات و محصول به بخش گردشگری کشور بنماید زمانی که کشورهای کوچک و حاشیه ای ایران مانند کشور های حوزه خلیج فارس فارغ از داشتن پیشینه قوی تاریخی با ایجاد مذل های تصنعی و موزه های تمدن استقراضی و هتل های مجلل و ایجاد سبک های مورد دلخواه زندگی بومی سلیقه گروه های مختلف توریست گردش های بیلیون دلاری در حوزه گردشگری برای خود ایجاد نموده اند ، پس این موضوع با توجه به حقاقیق و وقایع تاریخی و اصیل در پهنه تاریخ و جغرافیای ایران برای ما نیز شدنی است اما در بابت بازاریابی برای اینگونه تور ها چه باید کنیم اول این را باید بدانیم که حوزه بوم گردی که از آن یاد می کنیم همانگونه که اشاره کردم تلفیقی از توریست فرهنگی و اکو توریست هست و صرفا اختصاصا به یک حوزهندارد پس مرز بندی این بخش را با توجه به انتخاب توریست باید در نظر بگیرم.دوم در خصوص ایجاد مقصد های بوم گردی باید استاندارد های بین المللی توریستی را باید حتما در نظر بگیریم این استاندارد ها شامل تسهیل در ارائه خدمات توریستی و گردشگری با توجه به بسته تور انتخاب شده از نظر ترانسفر یا همان ایاب ذهاب ، خدمات جانبی از جمله خدمات بیمه ای و درمانی متناسب با استانداردهای بین المللی و همچین شرایط اقامتی از شرایط بهداشتی تا سایر خدمات مرتبط با تور مطابق با میل و سلیقه جامع هدف ما باشد.

به جای تعیین اهداف مبهم٬ مثلا فروش دو برابر کمپوست چنانچه قابل انجام است٬ هدف ویژهای را تنظیم کنید مثلا تولید 100 یارد مکعب کمپوست در طول یک سال و یا تامین نیاز یک خریدار در طول یک ماه. بازاریابی لباس اینترنتی یکی از روشهای جدید برای افرادی میباشد که دوست دارند فروش زیاد را تجربه کنند. راه های متنوعی برای اینکه بتوانیم از طریق اینترنت بازاریابی نماییم وجود دارد. نقطه تمرکز درست در رشد کسبوکار اهمیت بسیاری دارد. استفاده از رنگهای زیاد تمرکز مخاطب را از بین میبرد. به هر عملی که یک شرکت برای جذب مخاطب و معرفی محصول و یا خدماتش (از طریق پیامرسانی) انجام میدهد، بازاریابی میگویند. برای اینکه بتوانید همیشه از رقیبان خود جلو باشید و درآمد زیادی داشته باشید، باید در همه جا حضور داشته باشید. شما می توانید برای کسب درآمد غیرفعال یک فروشگاه، بازی و حتی یک فضا در متاورس اجاره کنید. یک کسب و کار دیجیتالی تلاش می کند تا مسیر را برای شما هموارتر و دوردست ها را قابل رویت کرده و با این کار مدیر یک مجموعه را توانمند نموده و او را در رونق بخشیدن به کارش یاری می رساند و سازمان را تشویق می کند تا با سرعت بیشتری مسیر پیشرفت را بپیماید.

در تبلیغات بصری، بنر یا عکسی با محتوای تبلیغاتی شرکت شما، در وبلاگ یا وب سایت پربازدید (و ترجیحا مرتبط) دیگری، به نمایش گذاشته میشود. زمانی که هاتوایر متوجه شد که برای تبلیغات میبایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی به وجود آمدند. لطفا برای استفاده از وب سایت های خود، در طراحی سایت خود اقدام به بهینه سازی سایت از طریق آموزش و یا شرکت های معتبر نمایید. یک کسب و کار آنلاین موفق فقط با تجزیه و تحلیل از بازار، بررسی میزان تقاضا، شناختن ویژگی های رقیبان و مقایسه با برتری های خود، توجه به زمان بندی مناسب و بسیاری موارد دیگر به نتیجه مطلوب خواهد رسید. پس سعی کنید که برای بازاریابی لباس اینترنتی خود، با اینفلوئنسرها همکاری کنید تا سریعتر رشد کنید. ویدیوهای انیمیشنی: این نوع ویدیو ها یک راه فوق العاده و جذاب برای درک مفاهیم سخت هستند که با استفاده از تصاویر قوی، می توانند خدمات یا محصولات را معرفی کنند. در این نوع بازاریابی روش «تبلیغات کلامی» یا «تبلیغات چهره به چهره» بسیار موثر می باشد و اکثراً از این روش استفاده میکنند. این روش یکی از روش های متداول تبلیغات و بازریابی اینترنتی می باشد که مانند نصب تبلیغات بر روی دیوار های شهر می باشد.

زمان بندی را عنصر اصلی کار خود قرار داده و تجزیه و تحلیل نمایید که آیا آن محصولی که انتخاب نموده اید در آن زمان خواصت از طرف بازار فروش پذیرفته خواهد شد، اگر این گونه به نظرتان آمد خوب می توانید به سرعت اقدام نمایید و بازاریابی خود را آغاز کنید. ارائه نرم افزار های آموزشی همراه محصولات: ما با ساختن نرم افزار آموزشی می توانیم حتی قبل از فروش محصول، توسط نرم افزار آن را تبلیغ نماییم، حتی می توانیم با قرار دادن دانلود رایگان این نرم افزار آن را در اختیار کاربران فراوانی قرار دهیم. ایجاد ترافیک برای وب سایت(به زبان ساده تر : هدایت کاربران به سمت وب سایت خود) یکی از اهداف بازاریابی آنلاین است که معمولا به دو روش بازاریابی درونگرا، و یا برونگرا انجام میشود. تبلیغات آنلاین و کلیکی: تبلیغات کلیکی (PPC) همان تبلیغاتی هستند که در بالای نتایج جستجو مشاهده میکنید.

اجرایی کردن هدف ها به راستی که کار دشواری است که البته کسب و کار های آنلاین این را برای صاحبان سرمایه آسان و قابل دسترس نموده است، صرف هزینه های بالا در کسب و کارهای سنتی بسیاری از آن ها را در قدم های اول محکوم به شکست می کرد امّا این امر در کسب و کارهای آنلاین به حداقل یا حتی صفر رسیده است. همه مدیران دوست دارند از نیروهای متخصص در مجموعه خود بهره ببرند یافتن نیروهای کارآمد، دسترسی و جذب آن ها از طریق کانال های آنلاین اینترنتی بسیار راحت تر است ، حتی شما می توانید با امکاناتی که دیجیتال در خدمت شما قرار می دهد به راحتی کارمندان خود را به افرادی حرفه ای وآموزش دیده تبدیل نمایید ، شناختن استعدادهای پنهانی و به کار بردن آن ها در زمینه های مختلف امری است که در کسب و کارهای آنلاین سهل الوصول است ، نمی توان نادیده گرفت که در این نوع کسب و کارها افراد یک مجموعه چقدر راحت یکدیگر را می یابند و مانند یک تیم در کنارهم به حل مشکلات مجموعه خود می پردازند.

موتورهای جستجو مانند گوگل قصد دارند محتوای باکیفیتی مطابق با هدف جستجوگر ارائه دهند. زمان، عنصر اصلی پیشرفت و ترقی در یک سازمان است در هیچ روش سنتی نمی توان سرعت بالای دیجیتال را یافت، در کسب و کارهای آنلاین این امکان وجود دارد که مدیر بتواند چشم انداز آینده هدف ها و برنامه های خود را رصد کند و برای رسیدن به آن ها راه ها وروش های مختلف را اتخاذ نماید. مدیران یک مجموعه آنلاین نه تنها به راحتی با کارمندان شان رابطه برقرار می کنند بلکه می توانند با دیگر مدیران در سازمان های دیگر تبادل اطلاعات نمایند در این میان کارمندان نیز بی بهره نبوده و با دیگر کارمندان مجموعه رابطه ای عمیق تر خواهند داشت . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همکاری با شرکت های همکار و هم صنف: می توانیم در زمینه هایی که شباهت به فعالیت ما دارند با شرکت های هم صنف تفاهم نامه ای ایجاد نماییم و بسیاری از مراجعه کنندگان خود که در زمینه کاری ما نمی باشند ولی به ما مراجعه می نمایند، را با یکی از شرکت های هم صنف ما که در آن زمینه فعالیت دارد، معرفی نماییم و با انجام این تفاهم نامه دو طرفه تعداد مشتریان خود بیشتر نماییم.